Tutunamayanlar Dizisi

Tutunamayanlar Dizisi

TRT 1 kanalında 7 Ocakda ve salı akşamı ilk bölümüyle izleyici ile biraraya gelicek olan Tutunamayanlar Dizisi'nde İlhan Karakterini oluşturan Zafer Algöz Kimdir ?

 

Mevsimlerden Ocak ayının gelmesi ile eş güdümlü yeni yapımlarda televizyonlardaki konumunu almaya başladı. Beklenmedik ve Erken final yapan dizilerin yerine yenileri start verirken  ekranlar yeni yapımlarda da daha renkli duruma gelecek. TRT 1’de yeni yayın dönemiyle eş güdümlü seyirciyi kendi ekranına bağlamak amacıyla yeni yapımları yayınlamaya hazırlanıyor. Bunlardan biri olan ve seyircinin ısrarlı ve merakla beklemeye başladığı Tutunamayanlar Dizisi kanalda 7 Ocak  günü ve  Salı akşamı ilk bölümüyle ekrana geliyor. TRT’nin daha evvelce yayınladığı birtakım projeler gibi bu da absürd gülünç tipinde olacak. Leyla ile mecnun, 7 Numara gibi kaliteli gülünçlerle seyircinin merakını çeken ve bu dizilerde son derece yüksek seyredilme oranları yakalayan dizi Tutunamayanlar’la da aynı başarıyı hedefliyor. 7 Ocak Ayı Ayıta ilk bölümü yayınlanacak dizi de birbirinden ünlü oyuncular yer alırken bu yazımızın konusunu dizide İlhan karakterini canlandıran başarılı oyuncu Zafer Algöz’e ayırdık.

 

TRT 1 ekranlarında ilk bölümü 7 Ocak Ayı Ayıta yayınlanacak olan ve absürd gülünç tipinde ele alınan Tutunamayanlar birbirinden ünlü oyuncuları içeriğinde barındırıyor. Bu oyunculardan biri de İlhan karakterini canlandıran usta oyuncu Zafer Algöz. Dizide Zafer Algöz’ün canlandırdığı İlhan karakteri, dizide ilham perisi olarak da adlandırılmaktadır. Zafer Algöz’ün canlandırdığı karakter bağnaz ve dar görüşlü biridir. Zengin olmak amacıyla Tarık’a akıllar sunar fakat verilen bu akıllar Tarık’ı varlıklı gerçekleştirmekten ziyade daha zor hallere ve başarısızlıklara iter. İlhan karakteri dizide bir Orta Anadolu adamı karakterindedir. İlhan devamlı çekirdek çitler ve aynı vakitte bu karakterin geçmişe gitme yeteneği de vardır.

 

Zafer Algöz Kimdir?

Oyuncu Zafer Algöz 30 Ağustos 1961 senesinde Kars’ta dünyaya gelmiştir. 1975 senesinde Bursa Devlet Tiyatrosunda açılan Gençlik Kursları ile tiyatro kursu almıştır. Oyuncu 1980 senesinde Ankara devlet Konservatuarı Tiyatro Bölümünü kazanmıştır. 

Bu kanalı izlemek isteyebilirsiniz.