Müge Anlı Kimdir ?

Müge Anlı Kimdir ?

Müge Anlı, televizyon sunucusu, üretici ve gazetecidir. Uzun seneler magazin sunuculuğu ve Vatan Gazetesi'nin magazin müdürlüğünü yaptı. Araştırmacı gazeteci ve sunucu olarak bilinir. 19 Aralık 1973 doğumludur. 1993 senesinde Burhan Akdağ ile evlendi. Ve 2008 yılında boşandı. Bu evlilikten ise bir çocuk Lidya Müge Akdağ isminde bir kız çocuğu oldu.

 

Üniversiteyi Marmara Üniversitesi Etkileşim ve İletişim Fakültesi'nden mezun oldu. daha Sonrasında Kadir Has Üniversitesi'nde yüksek lisans eğitimi aldı.  Şimdilerde; ise 2008 senesinden beri ekranlarda olan Müge Anlı ile Tatlı Sert programını sunmaktadır.

 

Müge Anlı ile Tatlı Sert Programından Bilgiler Şunlardır

 

Müge Anlı Programın Yapımcılığını ve sunuculuğunu üstlenmiştir. Yönetmenliğini ise Hüseyin Çoşkun yapıyor. Atv’de sabah saatlerinde ekranlara geliyor. İlk bölüm ise 18 Ağustos 2008 yayınlanmış olup program; uzun senelerdır sevilerek ve beğenilerek izleniyor.

 

Programda son derece ilgi çekici konular ele alınıyor. Kayıp insanlar aranıyor, suçlusu meçhul cinayetler aydınlatılmak amacıyla çaba gösteriliyor. Cinayeti işleyenlerin belli olup; bulunamadığı hadiseler da tartışılıyor, ipuçları değerlendiriliyor.

 

Reyting sonuçlarına bakıldığında; bu uygulamanın iyi bir izleyici kitlesi bulunduğu görülüyor. En büyük nedeni ise; uygulamanın başarılı olmasıdır. Müge Anlı ile Tatlı Sert uygulaması vasıtası ile sonsuz cinayetler gün yüzüne çıkmış ve cinayetlerin çözüldüğü görülmüştür. Burada işlenilen konular, medya ve toplumu bilinçlendirir niteliktedir. Müge Anlı vasıtası ile Sevgi İzi adı verdiği proje yaşama geçirildi.

 

Sevgi İzi Nedir?

 

Sevgi izi Zihinsel engelli ya da Alzheimer gibi hastalıkları olan insanların; sol bileğinin üstüne dövme şeklinde işleniyor. Buradaki amaç; kendini ifade edemeyecek ya da savunamayacak insanların, kayıp olma hallerinde onları bulmayı kolaylaştırmaktır.

 

Kayıp olan kişiyle karşılaşanlar, bireyin kolundaki sayıları görüp polise ya da jandarmaya haber verecektir. Böylece; bulunup ailelerine teslim edilmeleri sağlanacaktır. O sayılar ise; bireyin kim bulunduğunu, etkileşim bilgilerini belli eden sayılardır.

 

Müge Anlı ile Programı Tatlı Sert uygulaması aracılığı ile Sevgi İzi insanlara duyurulmuş ve yaygınlaşmış ve çokta sevilmişti. Bu proje vasıtası ile bilhassa engelli kişilerin daha güvenilir olmaları sağlanmıştır. Türkiye’de çoğu şahsa Sevgi İzi denilen dövmeler bedava yapıldı. Aynı şekilde bedava olarak yapılmaya devam ediliyor.

Bu kanalı izlemek isteyebilirsiniz.