Eşkıya Dünyaya Hükümdar Olmaz

Eşkıya Dünyaya Hükümdar Olmaz

Eşkiya Dünyaya Hükümdar Olmaz

 

Dizimiz İstihbarat ile anlaşmalı olarak çalışan bir mafya görünümünde yer alan Hızır Çakırbeyli, katıldığı her işten alnının akıyla çıkmış Oktay Kaynarca' nın önderliğindedir. Eşi Meryem ise ünlü oyuncumuz Deniz Çakır yer alıyor. Büyük bir evde ve büyük bir aile içerisinde geride bıraktığımız dizide Hızır'ın çalışanları da son derece keyifli fakat gözü kara karakterlerdir. Dizide Birbirine gönül bağı ile bağlanan evde çalışanlar bir aile olarak gördükleri bu bölge uğruna canlarını bile feda edecek kadar seviyorlar.

 

            Çok zeki ve çok akıllı olarak dizide yer bulan ve hep menfaatlerine göre hareket eden fakat söyledikleri hep mantık kapsamında yer alan Ünal Kaplan'ı Tarık Ünlüoğlu oynuyor. Bir masa çevresinde derin devletin söz sahibi olanlarının yer alması ve devamlı bu masada birilerinin değişmesinin çoğu sebebi bulunuyor. Masadan ayrılanlar genellikle masadan birisine hata yapıyor ve ölerek diziden ayrılıyor. 

 

Dizide Ağır Basan Karakterler

 

            Dizide Hızır karakteri ailesine son derece düşkün ve çok seven birisi olarak gösteriliyor. Artık sakin bir yaşam isteyip, silahını bıraktığı anda tek kızı olan Zeynep öldürülüyor. Sonrasında yine intikam almak ve ailesini korumaya başlayan Hızır oğlunu da koruyamıyor kaybediyor ve oğlu hapse düşüyor. Meryem ise kalbinden rahatsız bulunduğu durumda bir doğurmak istiyor yalnız sıhhat problemleri bu talebi bir hayli zorluyor. Meryem'den evvelce sevdiği olan ve çalışkan bir istihbaratçı olan Ceylan, Sanem Çelik'in Rolü ile yaşam buluyor ve Meryem'e çok büyükbir destek sağlıyor.

 

           Dizide dışarıdan bakıldığında aynı adama aşık olan iki bayan görülse de yapı itibariyle kıskanç bir bayan profili yer alıyor. Hızır'ın ölen oğlan kardeşinin baldızı olan Ceylan ise aynı vakitte Alparslan karakterininde teyzesi. Oldukça değişik bir örgü ile izleyicisi ile buluşan dizi hem reyting sıralamalarında hemde hatırı sayılır bir yer edinmiş ve merak içinde izlenmeyide hak ediyor.

Bu kanalı izlemek isteyebilirsiniz.